Badania specjalistyczne

Badania specjalistyczne w Dzierżeniowie, Wałbrzychu i Świdnicy

„Kolmed” to przychodnia w Świdnicy, w której pacjenci mogą poddać się specjalistycznym badaniom, takim jak np. USG jamy brzusznej czy EKG. Ponadto dajemy możliwość przeprowadzenia testów diagnostycznych, które umożliwiają identyfikację stanów zapalnych. Zapraszamy do poznania oferty fizjoterapii oraz badanie na broń.

 

Oferta badań specjalistycznych

Badania ultrasonograficzne

USG jamy brzusznej to bezinwazyjne badanie, które pozwala na diagnostykę wielu chorób oraz monitorowanie postępów leczenia.

Wskazaniami do wykonania badania USG są m.in. takie dolegliwości jak: niczym niewyjaśniona utrata wagi, ból w obrębie brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego lub układu moczowego, przewlekłą gorączka, zwiększenie obwodu brzucha, nieprawidłowe wyniki innych badań.

 

EKG

EKG (elektrokardiografia) to bezbolesne i bezinwazyjne badanie serca. Wykonywane jest w celu rozpoznania chorób mięśnia sercowego.

Wskazaniem do jego wykonania są m.in. takie dolegliwości jak: ból w klatce piersiowej, częste utraty przytomności, zawroty głowy, kołatanie serca. Ponadto badanie wykonywane jest u pacjentów z rozpoznaną arytmią, mających wszczepiony rozrusznik serca, przyjmujących leki antyarytmiczne.

 

Spirometria

Spirometria, podobnie jak USG i EKG, to bezinwazyjne i bezbolesne badanie, którego celem jest ocena kondycji dróg oddechowych i oddechu. Polega na pomiarze objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza w płucach i oskrzelach.

Wskazaniami do spirometrii są m.in. palenie papierosów, wiek powyżej 40 lat, duszności, kaszel. Badanie wykonywane jest również u pacjentów zmagających się z chorobami oddechowo-krążeniowymi oraz osób narażonych na niektóre choroby zawodowe (np. pylica płuc).

 

Audiometria tonalna

Audiometria tonalna to badanie słuchu, dzięki któremu lekarze mogą ocenić próg słyszenia. Stanowi tym samym jedno z podstawowych badań słuchu wykonywanych w celu diagnozowania problemów ze słuchem.

 

Diagnostyka stanów zapalnych

W naszej przychodni medycyny pracy pacjenci mogą wykonać nie tylko badania kierowców czy badania okresowe, ale również badania laboratoryjne. Przy współpracy z laboratorium Diagnostyka Sp. z o.o., oznaczamy poziom:

  • CRP
  • glukozy, hemoglobiny gliukozylowanej (HgA1c) – w diagnostyce cukrzycy.

Ponadto wykonujemy badanie moczu oraz test troponinowy (jako wstępna diagnoza zawału).