Fizykoterapia

Fizykoterapia

Fizykoterapia to sposób leczenia, który wykorzystuje dobroczynne działanie czynników zewnętrznych. Zabiegi stosowane w celu leczenia i zapobiegania uszkodzeniom oraz ograniczeniom aktywności, dają bardzo dobre efekty. Dlatego nasza poradnia rehabilitacji oferuje skuteczne zabiegi wykonywane przez doświadczonych specjalistów.

 

Zabiegi z zakresu fizykoterapii

Fizykoterapia to metoda leczenia, która obejmuje szeroki zakres zabiegów.  Dobierane są one indywidualnie pod kątem potrzeb oraz stanu zdrowia konkretnego pacjenta. W naszej przychodni wykonujemy kilka rodzajów terapii, które mogą stanowić uzupełnienie terapii manualnej czy metody kinesiotapingu.

 

Terapia laserem

Laseroterapia to zabieg, który wykorzystuje promieniowanie laserowe do celów leczniczych. Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Usprawnia mikrokrążenie oraz przyspiesza regenerację tkanek.

Wskazaniami do przeprowadzenia laseroterapii są m.in. stany po urazach sportowych, stany zapalne stawów, mięśniobóle, nerwobóle, zmiany zwyrodnieniowe.

 

Elektroterapia

Elektroterapia uwzględnia zabiegi, w których wykorzystuje się różnego rodzaju prądy lecznicze – stałe lub zmienne – o różnej częstotliwości. Są to m.in. TENS, interferencje, diadynamik, tonoliza, prądy Kotza. Taka terapia działa przeciwbólowo, a także przyczynia się do przyspieszenia regeneracji tkanek, zmniejszenia napięcia mięśni czy usprawnienia krążenia.

Elektroterapia polecana jest m.in. w przypadku: leczenia kręgosłupa, nerwobólów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zapalenia tkanek miękkich, stanów po urazach sportowych, rwy kulszowej.

 

Magnetoterapia

Magnetoterapia to zabieg z zakresu fizykoterapii, który wykorzystuje zmienne pola magnetyczne o niskiej częstotliwości i indukcji magnetycznej. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, stymuluje krążenie obwodowe, przyspiesza proces regeneracji tkanek miękkich.

Leczenie polem magnetycznym dedykowane jest pacjentom zmagającym się z takimi schorzeniami jak np. reumatoidalne zapalenie stawów, zaburzenia czynności nerwów czaszkowych i obwodowych, osteoporoza, zaburzenia rytmu serca, stwardnienie rozsiane.

 

Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękowa to metoda, która wykorzystuje dobroczynne działanie fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości (są niesłyszalne dla ludzkiego ucha).  Właściwości ultradźwięków przyczyniają się m.in. do zmniejszenia napięcia mięśni, przyspieszenia przepływu limfy w naczyniach, przyspieszenie gojenia się ran. Ponadto łagodzą dolegliwości bólowe i działają przeciwobrzękowo.

Do skorzystania z odpłatnych zabiegów fizykoterapii zachęcamy wszystkich pacjentów z Świdnicy, Wałbrzycha, Dzierżoniowa i okolic. Prosimy o kontakt telefoniczny lub osobistą rejestrację w przychodni.