Laseroterapia
Laseroterapia jest jedną z dziedzin fizykoterapii. Polega ona na biostymulacji procesów leczniczych organizmu. W tym celu stosuje się promieniowanie laserowe. Skupiona wiązka światła pomaga w łagodzeniu dolegliwości bólowych, wzmacnia układ odpornościowy i przyspiesza gojenie ran.
Wskazania i przeciwwskazania do stosowania laseroterapii
Laseroterapię można stosować pomocniczo w leczeniu wielu urazów i schorzeń. Metoda ta znajduje zastosowanie nie tylko w rehabilitacji, ale również w leczeniu chorób dermatologicznych oraz stanów zapalnych dróg oddechowych.
Pozostałe wskazania do laseroterapii to:
- zespoły bólowe kręgosłupa;
- bóle stawów;
- choroby zwyrodnieniowe;
- uszkodzenia układu ruchu;
- nerwobóle;
- przykurcze mięśni;
- krwiaki;
- porażenia nerwów;
- neuropatia cukrzycowa;
- szczękościsk;
- obrzęki;
- trudno gojące się rany.
Przeciwwskazań do stosowania laseroterapii jest niewiele. Jednym z nich jest aktywna choroba nowotworowa oraz okres remisji. Do pozostałych przeciwskazań zaliczamy ciążę, chorobę wieńcową, padaczkę oraz gorączkę.
Dobroczynne działanie lasera
Z dobroczynnych właściwości lasera może korzystać niemal każdy. Zabieg nie wywołuje skutków ubocznych, a jego przebieg nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Prawidłowo dobrana długość wiązki neutralizuje dolegliwości bólowe, działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk. Ważne jest to, aby dobrze postawić diagnozę i dobrać odpowiednią długość promieniowania. Jeżeli doskwiera Tobie ból, masz za sobą operację lub kontuzję sportową, zapraszamy na wizytę. Być może laseroterapia będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.